Mim'lendim:)

Deeptone (http://sadevederin.blogspot.com) mimlemiş beni. Mim konusu da çok güzel "anılı şarkılar mimi"... Güzel hatıraları canlandırdın deeptone, teşekkür ederim:))

http://marslibikiz.blogspot.com'dan çıkmış bu ilginç mim... İlginç ve de çok keyifli... Ona da teşekkür ederim:)

Ve, işte benim tatlı anılarla dolu şarkılarım;
 1. Tenna (Sezen Aksu) : Hayatımdaki en özel şarkılardan biridir. Bu şarkıdır ki, en büyük aşkımın ilk adımını attırmıştır... Ruhunuzu dans ettiren, müthiş bir müzik... Hele bi de içinizde aşk varsa, değmeyin o yolculuğun tadına:)

 2. Yıllar (Harun Kolçak) : Bu şarkı da hayatımdaki özel şarkılardan biridir. Lisedeyken, Öğretmenler Günü'nde minik bir piyes sahnelemiştik. Ve ben de sahneden bu şarkıyı seslendirmiştim. Nasıl söylediğimi pek hatırlamıyor olsam da, ben de bıraktığı duygu hala çok güzel...
 3. Devlerin Aşkı (Seden Gürel) : Bu şarkı, kızkardeşimle düet yaptığımız, bizim özel şarkımız:) Öyle ki, şarkıyı ilk kez bizden dinleyen eniştem biz ne zaman bir araya gelsek bu şarkıyı söyletir bize... Laf aramızda, biz Seden Gürel'den bile güzel söylüyormuşuz... Eh, bu iltifattan sonra kim tutar bizi; çığlık çığlığa, keyifle söyleriz biz de:)))
 4. Kız Seni Alan Yaşadı (Mustafa Sandal) : Ortaokulu bitirmek üzereydim sanırım. Bir okul partisi sonrası, partide tanıştığım bir çocuktan çıkma teklifi almıştım. Parti boyunca, "sen ne güzel gülüyorsun" deyip durmuştu. Çıkma teklifini de bir kasede (evet evet, o zamanlar kaset vardı:)) kaydettiği işte bu şarkıyla yapmıştı. Aralara çıkma teklifini, benimle ilgili güzel duygularını ve o dönemin popüler başka şarkılarını da serpiştirmişti. Kasedi kaybettim... Ama şarkıyı ne zaman duysam, hikayesi gelir aklıma. O günler çok geride kalmış olsa da, hala tatlı bir gülümseyiştir bu şarkı dudaklarımda:) 

Bu platformda buluştuğumuz tüm dostlar, sizin "anılı şarkılarınızı" merak ediyorum... Paylaşırsanız çok mutlu olurum:)

Yorumlar

 1. 3. ve 4. anılar çok hoş.
  :)

  YanıtlaSil
 2. :) Ne güzel oldu eski günleri hatırlamak... Tekrar teşekkür ederim...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gerçeğe Çağrı! İyi bir aksiyon filmi...

Harika bir aksiyon filmi...

Behzat Ç. ve Renault Symbol...