Drive için "aksiyon" mu demiştiniz?

Hadi bırakalım kendimizi sinemanın büyülü dünyasına deyip, tuttuk bugün sinemanın yolunu. Aksiyon filmi izleme isteği ve heyecanıyla kurulduk koltuklarımıza. Drive (Sürücü) isimli bir film. Hiç yorum okumadım, bir izlenim edinmedim filmi seçmeden önce, evet kabul ediyorum, bu önemli bir hata:)

Filmin ilk yarısını uyuklayarak izledik. Birbirlerinin yüzüne uzun uzun bakan insanlar (arkadaşımın tanımıyla "ineksi bakışlar"), ağır çekimdeymiş gibi mırıl mırıl konuşmalar, ifadesiz yüzler, bir türlü ilerleyemeyen bir hikaye... İkinci yarısında ise bolca kan, cinayet... Bitsin diye saatime bakıp durdum, saate bakınca daha çabuk bitecekmiş gibi çocukça bir saflıkla:) Film henüz sinemalarda iken böyle yorumlar yapıp, kimseyi etkilememem daha doğru olur belki ama tutamadım işte kendimi...

Baykuş Gözüyle beraber beyazın kollarında keyifli bir gün...
Bugünlerde, işlerin yoğunluğu nedeniyle bloga yazmaya ne yazık ki pek fırsat bulamıyorum. Ama neyse ki hayat tatlı izler bırakmaya devam ediyor:)

Bu hafta, sevgili Natali ile keyifli bir kaçamak yaptık. Onun tatlı çağrısına, koşarak gittim:) Maçka'da karlara basarak yürümek, ayaklarımızın altında eriyen kardan çıkan o benzersiz ses, kar topu kapışması... Kayıtlarımıza, hoş ve bol gülücüklü anılar olarak geçti... Hayatın tadına vararak yaşamaya, sahiden paha biçilemez...

"Aklı Havada" ile tarihin sayfalarında hoş bir gezinti...
Geçtiğimiz hafta, Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi'ne "Aklı Havada" isimli tiyatro oyununu izlemeye gittik. Çok da beğendik. Hezarfen Ahmet Çelebi'nin uçma sevdası anlatılıyor. Bilindik bir konu gerçi ama çok güzel işlemişler. Arada günümüze göndermeler de yaparak, mevzuyu çok ezmeden ama özünü yakalayarak anlatıyorlar. Müzikler çok iyi. Oyuncular da öyle. Özellikle Hezarfen Ahmet Çelebi'yi oynayan Alican Yücesoy müthiş bir oyun çıkardı... Yolunuz Bakırköy tarafına düşerse, bu oyunu muhakkak izleyin derim...


Yeni kitaplarım var, bir de okumaya vaktim olsun...
D&R'a girip de boş çıktığım olmamıştır hiç. Evde okunmayı bekleyen pekçok kitap birikmişken, yeni iki kitapla çıktım yine mağazadan:)

Bir tanesi, Ece Temelkuran'ın son kitabı, "Kayda Geçsin"... Kitabın arka kapağında şöyle diyor yazar; “Umut pek güven duyduğum bir sözcük değil, ben inadı tercih ederim. Umudum yok olsa bile inadım var. İnsanın, yine de, her şeye rağmen iyi olabileceğine, bu ülkenin içinde, dövüldükçe içinin çok derinine kaçmış bir iyilik tohumu olduğuna dair bir inatçı imanım var. Benim de, benim gibilerin de bu ülkeye dahil olduğunu söylemek, sonra yeniden söylemek için sağlam tutmaya çalıştığım bir inadım var. Biz varız. Yani biz de varız...”... Çok çarpıcı değil mi? Bence kitabın kendisi de öyle... En kısa zamanda okuyabilmeyi umuyorum.

İkincisi de, beş yazarın kendi sıraları geldiğinde, daha önce yazılmış olanları okuyarak yazdıkları "Beşpeşe" isimli roman... Romanda Murathan Mungan, Faruk Ulay, Elif Şafak, Celil Oker ve Pınar Kür'ün imzası var... Bakalım ortaya nasıl bir lezzet çıkmış...

Herkese, mutlu bir hafta dilerim...)Yorumlar

 1. Silvacım demek film berbattı:(keşke Köstebek filmine gitseydin o iyiymiş diye duydum, ben de belki izlerim:)
  MaçkA maceramız harikaydı, gerçekten yazdığın gibi doyumsuz bir keyf aldım...
  Kitaplar çok güzel Ece Temelkuran'ın kitabını merak ettim ,arka kapak yazısı da çok hoşuma gitti ama içerikteki yazılar beni biraz daha sinirlendirecek ve üzecek diye alamadım galiba...Beşpeşe'yi de biliyorum ama onu da okumadım,sen okudukça bizimle paylaş e mi?:)))

  YanıtlaSil
 2. Evet canım, Köstebek'i merak ediyorum ben de, izlicem...

  Ece Temelkuran'ın kitabı iç burkacak belli ama okumak istiyorum... Beşpeşe de keyifli bir macera olacak... Okudukça paylaşırım:)

  YanıtlaSil
 3. son zamanlardaki bütün filmleri izleyip yazdım. zamanın olursa okursun. marilyn artist utanç çok iyi filmler. artist ve marilyn inanılmaz hatta. dört dörtlük.
  :)

  sürücü, star wars, köstebek, yazıcım daa önümüzdeki günlerde. izledim ama yazamadım.
  :)

  hımm benden önce yazmışsın drive'ı kız.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Artist'i çok merak ediyordum, şimdi okudum bloğundaki değerlendirmeni, daha da merak eder oldum:)

  Diğer filmlerle ilgili yorumlarını da merakla bekliyorum:)

  YanıtlaSil
 5. marilyn ve utancı da yazmıştım.

  diğer üçünü de bu hafta yazıciim.
  :)

  YanıtlaSil
 6. Okudum şimdi:)

  Marilyn'i değil ama Utancı izleyesim var:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gerçeğe Çağrı! İyi bir aksiyon filmi...

Harika bir aksiyon filmi...

Behzat Ç. ve Renault Symbol...