James Bond Skyfall ve Xperia ion...

Ürün yerleştirme uygulaması, özel olarak ilgimi çeken bir reklam uygulaması. Başarılı uygulanması halinde, çok işe yaradığını düşünüyorum. Ama ne yazık ki Türkiye'de iyi örneklerine rastlamak pek mümkün olmadı.

Bugünlerde ise bir kampanya dikkatimi çekiyor; James Bond serisinin yeni filmi Skyfall'da Sony Xperia'nın ürün yerleştirmesi yapılmış. Aslında Sony Xperia'nın yeni akıllı telefonu Xperia ion'un lansman kampanyasının ilk adımı bu filmde atılmış.

Filmi henüz izlemedim ama kampanyanın diğer mecralardaki yansımalarına bakarak, çok akıllıca işlendiğini söyleyebilirim. Dün, Uludağ Sözlük'te reklamını gördüm: James Bond'un Seçimi! Sonra metrodaki  reklam alanlarında, bu sabah da Google'daki reklamını... Merak edip araştırdım biraz; sinema filmindeki ürün yerleştirme uygulaması geleneksel ve sosyal medyadaki reklamların yanı sıra saha aktiviteleri ile de desteklenmiş.

Başarılı Bir Saha Aktivitesi
Mesela Nişantaşı’nda bir gösteri gerçekleştirmişler. Abdi İpekçi Caddesi’nde ansızın ortaya çıkan James Bond ve Bond kızı karakterlerindeki dansçılar, ortaya seyirlik bir şov koymuşlar.

Şovun ardından James Bond hayranları, özel olarak hazırlanan Xperia Ajan Oyunu’nda bir yarışmaya katılmışlar. Her birinde farklı talimatların verildiği odalarda Xperia ion’un yardımıyla görevleri en hızlı şekilde tamamlamaya çalışan yarışmacılar sıkı bir mücadeleye girişmişler. Yarışma sonunda en hızlı olan yarışmacı günün James Bond’u seçilerek Sony Xperia ion kazanırken, ikinci James Bond filmleri DVD seti, üçüncü ise Skyfall sinema bileti kazanmış. Çok eğlenceli bir aktivite olmuş, değil mi?

Ha, konuyla ilgilenenler için bir not daha:
Xperia Ajan Oyunu 17 Kasım’dan itibaren üç hafta sonu boyunca İzmir, Bursa ve Ankara illerinde devam edecekmiş.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gerçeğe Çağrı! İyi bir aksiyon filmi...

Harika bir aksiyon filmi...

Behzat Ç. ve Renault Symbol...