Bulut Atlası... Son Zamanların En İyi Filmi...

Vizyona girdiğinden beri gitmek için can attığım filmi, nihayet bu haftasonu izleme fırsatı buldum. Özellikle "Matrix" filmi ile nam salan Wachowski Kardeşler ile Tom Tykwer'in yönetmenliğini üstlendiği yeni sinema filmi Bulut Atlası'ndan bahsediyorum.

Afişlerindeki bu cümle zaten çok çarpıcı; "Geçmiş. Şimdi. Gelecek. Her şey birbiriyle bağlantılı.". Film boyunca da bu mesaj tekrarlanıyor. Mekan, zaman ayrı olsa da kader aynı. Kavradığımızın üzerinde, bambaşka bir dünya tasvir ediyor, şaşırtıyor, düşündürüyor hatta ürpertiyor... En çarpıcı mesajı ise "insanın insanla beslenmesi". Hükmetme hırsına, sömürüye ve bencilliğe işaret eden film, bunun tüm insanlığa nasıl acı ve yıkıcı sonuçlar getirdiğine vurgu yapıyor.

Üç ayrı zaman dilimini ve birbirinden farklı pek çok hikayeyi aynı anda anlatıyor olması nedeniyle biraz karmaşık, takibi ve anlaması zor ve de hatta biraz yorucu. Bazı oyuncuların, farklı zaman dilimlerinde farklı farklı rolleri canlandırıyor olması da anlamayı biraz daha zor hale getiriyor.

Ama ben çok beğendim. Tekrar tekrar izlenebilecek bir film bence.

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gerçeğe Çağrı! İyi bir aksiyon filmi...

Harika bir aksiyon filmi...

Behzat Ç. ve Renault Symbol...