Facebook Fırsat Uygulaması ve Markalar

Albenisi yüksek pazarlardan biri olan Fırsat Siteleri, Facebook'un da iştahını kabarttı.

Yeni uygulaması Facebook Teklif (Facebook Offer) ile markaların fırsatlarını sunmalarına imkan sağlayan Facebook, diğer fırsat sitelerini nasıl etkileyecek, önümüzdeki günlerde belli olacak. Ama görünen o ki, Facebook fırsat sitelerine önemli bir darbe vuracak.

Ama fırsat sitelerinin karşı karşıya olduğu bu riski bir kenara bırakıp, biz yeniden markalar açısından bakalım. Büyük indirimlerle fırsat sitelerinde yer almak, markalar için iyi mi kötü mü?

Pazarlamasyon bloğunda yayınlanan bu yazıda önemli bir tespit var; 
Birçok tüketici daha önce neredeyse üçte biri fiyatına aldığı ürünü yada hizmeti normal fiyatından almak için tekrar o işletmeyi tercih etmiyor. Bu durum ilk başlarda işletmeye gelen müşteri sayısında bir artışa yol açıyor gibi gözükse de tüketicinin indirimli fiyata alışmasından dolayı uzun vadede müşteri kaybına yol açıyor.

Kısacası, markalar fırsat sitelerinde yer almadan önce iki kez düşünmeli. Çünkü fırsat sitelerindeki kampanyalar kısa vadede satışları artırıyor olsa bile "ucuzcu marka" algısı orta vadede markalara önemli zararlar veriyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gerçeğe Çağrı! İyi bir aksiyon filmi...

Harika bir aksiyon filmi...

Behzat Ç. ve Renault Symbol...