İnsan ne zaman özgür olur?

İz bırakanda, iz bırakma kaygısı sona erdiğinde özgürlüğüne kavuşur insan...

Silva

Yorumlar

 1. Özgürlüğü; özgürlüğmü tarif edemeyecek kadar özgür görüyorum kendimi. :)) Sanki sonsuza açılan bir tarifi var özgürlüğün; kimi kuş gibi uçma, kimi her istediğini yapma, kimi yapmama, kimi de muhteşem imkanlara kavuşma görüyor...

  İrdelediğin cümleyi içseleştirip düşünüyorum; özgürce:)) İz bırakma ve kaygılar; elbette dinginliğin huzurunu sunabilir ama beslenmeye gelmiş bu canlı; kayısı ve izleri biten bir hayatın heyecanı kalır mı diye onu da düşünür:))

  Beslenme saati ve ben beslenmeye geldim:))

  YanıtlaSil
 2. :) Güzel bir özgürlük tanımı olmuş...
  Benim tanımım ise, bu denli genel değildi.

  Sende güçlü duygular bırakmış, seni etkilemiş bir insana, senin de kendini ispatlama ve onu etkileme çabandan bahsetmiştim. Bundan vazgeçtiğimizde, o insana tutsak olmaktan da kurtuluruz dedim... Kurtuluruz, değil mi?:)

  YanıtlaSil
 3. Silva; bugüne başlarken; buraya yazarken "beslenme saati" demiştim! :))

  Özel bir ifade, özel manada tutsaklığın bitmesi adına evet;bin kere evet; çok yerinde olmuş. Ben bu açıdan bakamamıştım! Belli ki beden açmış:))

  Bu arada, bu hazinelerin içinde dolaşırken sana ait olmayan hiçbir çalışma mutlu etmedi beni. Halbuki alıntı yaptığın yazarlar kendini ıspatlamış çok değerli insanlar. Ama buradaki naturellik o kadar güzel bir koku ve renk oluşturmuş ki; hani yıllar önce yaptığımız; neredeyse ülkemizin her tarafında var olan üretimin şimdi "organik tarım" diye ifade edilmesi gibi... :))

  Şimdi organik tarımı ve ürünlerini batıdan bekliyoruz. Halbuki hep vardı. Bir zaman sonra davranışlarımızın masumiyetini de ithal beklentiler içinde bekleyip duracağız gibime geliyor:))

  YanıtlaSil
 4. Hahaa, çok güzelmiş! "Organik tarım" tanımına bayıldım...

  Ve tabi ki, yazılarımla ilgili yorumunuz da çok mutlu etti beni...

  Aslında, bizi etkileyen tüm görüşler, yazılar, inançlar; içimizde zaten var olan bir düşünceye/duyguya çarptığında anlamlı ve değerli oluyor. Bizde var olmayanlar, ne kadar değerli olursa olsunlar, teğet geçtiklerimiz oluyor. Alıntılarım da, bir şekilde bende iz bırakanlardan oluşuyor, ben onları da seviyorum:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gerçeğe Çağrı! İyi bir aksiyon filmi...

Harika bir aksiyon filmi...

Behzat Ç. ve Renault Symbol...