Mevsim bahar..:)

Nisan yağmurlarıyla, binbir renge bürünmüş doğasıyla geldi işte kapımıza bahar... Bu sabah, kahvaltıda yağmuru izliyordum.. Dışarı çıktım, terletti beni güneş... Şimdi, ise bir görünüp, bir kayboluyor... İşte, böyle biraz hınzır, biraz şıpsevdi ama çok keyiflidir bahar...

Bu da, elma ağacım, bu çiçeklerden kaçı elma olur bilmiyorum ama her gün heyecanla izliyorum gelişimini...:)

Oğullar ve Rencide Ruhlar
"Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar." diyor Alper Canıgüz "Oğullar ve Rencide Ruhlar" kitabında. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle almıştım kitabı zira yazarını da daha önce hiç duymamıştım. Ama çok keyifliydi sahiden. Beş yaşında bir çocuğun içinde düştüğü bir hikayeyi anlatıyor Alper Canıgüz, farklı üslubu ve sürükleyici diliyle. Yaşının avantajıyla her yere girip çıkan, hem filozof hem fırlama bir oğlanın hikayesi... Hem gülecek hem derin derin düşüneceksiniz okurken. Yani, okuyun derim mutlaka...:)


Yusuf Atılgan'ın ünlü romanı Anayurt Oteli'ni de yeni okuma imkanı buldum. Filmi  de varmış; izlemedim... Roman sahiden iyiydi. Gerçi ben çok sevmem böyle karanlık, buhranlı, umutsuz hikayeleri ama Anayurt Oteli, bir anda sardı beni. Zebercet'in hikayesi, acımsı, buruk bir tat bırakıyor damağınızda... Okumadıysanız henüz, "okunası" bir roman derim...

İzlediğim filmleri yazacaktım ama beni bekleyen işler nedeniyle vicdan azabı çekiyorum; şimdi biraz çalışayım, sonra onları da anlatırım... Ama öncelikle size bir Mr.Maana sorusu bırakıyorum, bolca gülümseyin diye:)


Son yıllarda çağın hastalığı olarak gündeme gelen "Nomofobi" hangi korkuyu anlatmak için kullanılan bir terimdir?
A- Cep telefonundan mahrum kalma korkusu
B- Darbe korkusu
C- "Elalem ne der?" korkusu
D- "Arayacağım ama ya telefonu açmazsa?" korkusu


Herkese keyifli bir pazar dilerim:)

Yorumlar

 1. Silvacım ben de ağacını sıkı takipteyim, çok güzel açmış çiçekleri...Maşallah!
  Kitapları okumadım sadece Anayurt Oteli filmini izlemiştim, pek sevmemiştim ama belki kitabı severim belki çünkü ben Aylak adam kitabını okuduktan sonra Yusuf Atılgan'ı sevdim:)ama pek sana göre değil bu kitaplar;)
  Şimdi sıra şu çılgın Mr.Manaa sorusuna cevap vermekte; Nomofobi neymiş, hiç duymadım doğrusu ama A şıkkı olabilir mi?:))

  YanıtlaSil
 2. Ağacım harika, büyük bir aşkla bağlıyım ben ona...:)))

  Evet, biliyorsun beni... Hüznü severim ama umutsuzluğu değil... Bir de, sonu iyi bitmeli her hikayenin; olamayacağını bilsem de, olsun isterim...:)

  Oğullar ve Rencide Ruhlar kitabını vereyim sana, oku mutlaka, çok eğlenceli...

  Mr.Maana sorusuna verdiğin yanıta gelince, henüz yanıt açıklanmadığı için gülümsüyor ve sessizce bekliyorum ben de:)

  YanıtlaSil
 3. kayıp silva.
  :)
  ödülün var bende.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Sorma deeptone, kayıbım gerçekten ama neyse ki güzel şeyler oluyor. www.mrmaana.com'a gel, incele ve fikirlerini paylaş lütfen:) Görüşlerini heyecanla bekliyorum:)

  YanıtlaSil
 5. Şimdi sana konuk olayım bakiim, ödül diyorsun, çok heyecanlandım:))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gerçeğe Çağrı! İyi bir aksiyon filmi...

Harika bir aksiyon filmi...

Behzat Ç. ve Renault Symbol...